+48 608 336 082 info@legrand-wood.com

Niezwykła wytrzymałość drewna KVH®

poniedziałek, Styczeń 27, 2020

Drewno tak wytrzymałe, że coraz częściej zyskuje przydomek drewna do zadań specjalnych. Świetnie sprawdzi się między innymi w konstrukcjach dachów, stropów, ścian jak również legarów pod tarasy i podłogi czy elementów małej architektury ogrodowej.  Co ważne nie każde drewno konstrukcyjne może nosić nazwę KVH®. KVH® to nazwa opatentowana i zastrzeżona dla obrabianego w specjalny sposób surowca z Niemiec i Austrii. Każda belka ma swój numer seryjny. Dodatkowo drewno to ma certyfikaty uzyskania - FSC® i PEFC™, które świadczą o tym, że pochodzi ono tylko z legalnych wycinek i umożliwia weryfikację jego pochodzenia na każdym etapie przetworzenia i przepływu.

 

Jego użycie jest gwarancją wieloletniej trwałości – dużo większej niż tradycyjnego drewna. Swoją wytrzymałość zawdzięcza specjalnej obróbce. Wysokiej klasy (C24), bezrdzeniowe drewno jest suszone komorowo do 16% wilgotności (dzięki temu drewna KVH® nie zaatakują grzyby powodujące jego uszkodzenie). Wycinane są z niego sęki, a same bale klejone są na mikrowczepy co dodatkowo zwiększa ich wytrzymałość. KVH® jest czterostronnie strugane i fazowane z każdej strony dzięki czemu cechuje je wysoka odporność na ogień i skuteczna ochrona przed różnymi szkodnikami.

 

Występuje w dwóch rodzajach wykończeni: NSI i SI. NSI to klasa w której dopuszczalne są widoczne drobne skazy wizualne , np. sęki z przeznaczeniem do zabudowy, np. do środka ścian czy stropów. SI jest wyrobem bez wizualnych skaz, jednak zarówno SI i NSI cechują się taką samą wytrzymałością i trwałością.

Co istotne drewno to  nadaje się do dużych lub nietypowych konstrukcji. Jego standardowa długość to aż 13 metrów co sprawia, że może być wykorzystywane przy dużych dachach i stropach. Drewno KVH® nie musi być impregnowane, występuje w przekroju od 60 mm w górę co 20 mm.

 

 

X

Zapraszamy do sklepu

zdrewnem.pl